KONST / Litografier / Färglitografi 16217229
*
nr 1621 7229
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Sommarskärgård. Signerad, numrerad 224/350. Färglitografi, bildmått: 31x42 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 19:29:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 19:24:18
1
Vinnande bud
20/5 19:24:40
1
justering av budtak
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Läs mer om Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oskar bergman sommarskärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:52
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:57
*
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Läs mer om Oskar Bergman
nr 1621 7229
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Sommarskärgård. Signerad, numrerad 224/350. Färglitografi, bildmått: 31x42 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 19:24:18 | 1 | Vinnande bud |
20/5 19:24:40 | 1 | justering av budtak |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk mÃ¥lare och etsare.Läs mer om Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oskar bergman sommarskärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10
-
9034 Färglitografi
Roland Avensson, daterad . Signerad, numrerad 6/31..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:52 -
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:57